Nebankovní půjčka

Nebankovní půjčka je skvělým řešením, jak získat rychle prostředky, které vám aktuálně chybí. Její předností je především nižší detailnost posuzování bonity klienta, díky níž na tento typ spotřebitelského úvěru dosáhne větší množství žadatelů než v případě půjčky bankovní, ale i vysoká variabilita a možnost přizpůsobení na míru každému žadateli. Chcete zjistit, kolik budete moci s naší nebankovní půjčkou získat najednou financí? Vyplňte nezávazný formulář a vydejte se s námi na cestu objevování vaší finanční rezervy.

Žádost o půjčku online
Chci si půjčit:
1,000 Kč
200,000 Kč
ruka
ruka
ruka
ruka
ruka
ruka
ruka
ruka
ruka
ruka

Jak půjčka funguje?

Nebankovní půjčka

19.4.2021

Přemýšlíte o půjčce? Jaké jsou přednosti a nedostatky té nebankovní?

Nebankovní půjčku využívají častěji zájemci o rychlé peníze, kteří preferují půjčení nižší sumy finančních prostředků. Půjčku od nebankovního poskytovatele je snazší získat než půjčku bankovní. Proto je celkový objem peněz, který proteče nebankovními finančními produkty mnohem vyšší, i přes nižší půjčované částky.

Mezi výhody nebankovní půjčky patří především možnost sjednání online a minimální doba, po kterou musí žadatel od vyplnění formuláře čekat na vyjádření poskytovatele. Nebankovní půjčku online totiž můžete získat klidně i za pár minut. Další předností nebankovní půjčky je poměrně benevolentní hodnocení žadatele. Díky tomu může půjčku od nebankovního poskytovatele získat i zájemce se záznamem v registru dlužníků.

Nebankovní půjčka je obvykle neúčelová, to znamená, že peníze můžete použít na cokoliv, co momentálně potřebujete a nikomu se nemusíte z účelu své půjčky zpovídat. Na nebankovní úvěr obvykle nepotřebujete ani ručitele či nemovitost, kterou byste museli dávat do zástavy. Kromě běžného spotřebitelského úvěru může nebankovní půjčka vyřešit také finance na bydlení, pořízení auta či luxusní zahraniční dovolené.

I nebankovní půjčky mají ale svoje nevýhody, mezi ty patří obvykle vyšší úrok a poplatky spojené s vyřízením či vedením úvěru. Právě toto je cena za pružnost a flexibilitu. V mnoha případech je ale rozdíl mezi úrokem u bankovní a nebankovní půjčky minimální a z hlediska náročnosti vyřízení a pozdějších možností změn, je nebankovní půjčka rozhodně jednodušší.

Na rozdíl od bankovní půjčky, můžete tu nebankovní získat kdykoliv, tedy i ve svátek či o víkendu. Právě online půjčka o víkendu je velice oblíbenou možností, kterou využívají ti, kteří dávají přednost vyplacení peněz v hotovosti. Díky této možnosti lze totiž peníze na ruku získat ještě týž den, kdy jste podali žádost o nebankovní půjčku. A to je opravdu lákavá nabídka.

16.2.2021

Nebankovní půjčka bez registru pro studenty i nezaměstnané

Mohou si nebankovní půjčku vzít opravdu všichni? Mohou, ale existují výjimky. Rozhodně je potřeba si před sjednáním nebankovní půjčky ověřit, že ji budete schopni splácet z vašeho pravidelného příjmu. Tím ale nemusí být nutně mzda, bohatě vystačíte s podporou v nezaměstnanosti či krátkodobými brigádami, které jsou typické zejména pro studenty.

Podmínky pro získání nebankovní půjčky jsou v mnoha případech benevolentnější než v případě půjčky bankovní, proto na ni mohou dosáhnout i mladí lidé, kteří potřebují více prostředků na studium, anebo ti, kteří zrovna přišli o práci, a nenadálý výpadek příjmů je zaskočil. Procento schválených úvěrů je totiž v případě nebankovních půjček v porovnání s těmi bankovními výrazně vyšší.

Rychlá studentská půjčka online s dlouhodobým horizontem splácení se vyplatí v případě, že máte jistotu, že po ukončení studia seženete práci, z níž půjčku hravě splatíte. Chcete-li vykročit po studiu do života s čistým štítem, vyzkoušejte v průběhu svého pobytu na vysoké škole raději kombinaci krátkodobých brigád a mikropůjček. Ty vám pomohou snadno vykrýt přechodný nedostatek prostředků a díky nízkým částkám je splatíte poměrně rychle.

Pro nezaměstnané, kteří si aktivně hledají práci a mají pravidelný příjem alespoň v podobě podpory v nezaměstnanosti, z níž mohou platit splátky, je určena půjčka bez registru, která umožní získat prostředky opravdu každému. Registry dlužníků jsou databáze, které sbírají informace o klientech bank i nebankovních poskytovatelů půjček, ale také o zákaznících mobilních operátorů a energetických společností za účelem zjištění jejich platební morálky.

Setkat se můžete například s registrem Solus nebo Nebankovním a bankovním registrem klientských informací (NRKI, BRKI). Do registrů nahlíží finanční subjekty při posuzování žadatele o půjčku. Ty bankovní jsou však velmi přísné a k neschválení půjčky stačí i jediná pozdě zaplacená faktura za elektřinu. Nebankovní subjekty při poskytování úvěrů registry sice také prohlížejí, nad drobným pochybením ale dokážou přimhouřit oko.

28.1.2021

Z jakých druhů nebankovních půjček můžete volit?

Pojem nebankovní půjčky zahrnuje široké portfolio úvěrových produktů, z něhož si vybere opravdu každý. Nemáte práci? Je tu nebankovní půjčka pro nezaměstnané anebo půjčka bez prokazování příjmů. Potřebujete pořídit novou pračku? Pak zvolte nebankovní spotřebitelský úvěr. Chybí vám peníze před výplatou? K dispozici máte krátkodobou nebankovní půjčku do výplaty. Každá z nich má svoje specifika a je určena pro jinou skupinu zájemců.

V případě běžné nebankovní půjčky si můžete pojistit svoji schopnost splácet. Nikdy totiž nevíte, zda bude váš příjem neustále dostatečný a nepostihne vás například náhlé onemocnění či úraz znamenající výpadek příjmů.

Představte si, jaké by to bylo mít nepřetržitou finanční rezervu. Líbí se vám to? Pak tuto představu realizujte. Sjednejte si revolvingový úvěr, z něhož můžete prostředky čerpat v případě potřeby a v souladu s vašimi možnostmi je opět vracet. Nebude-li se vám dostávat prostředků, lze platit pouze minimální měsíční splátky. Nebankovní revolvingový úvěr ale můžete také splatit naráz. Jeho předností je opravdu výjimečná flexibilita, která jej řadí mezi jedinečné nebankovní finanční produkty. Revolvingové úvěry nabízí obvykle podobnou výši úroků, poplatků i možností mimořádných splátek jako běžné nebankovní půjčky.

Specifickou skupinou nebankovních půjček jsou tzv. rychlé půjčky, které se vyznačují kratší dobou splatnosti a vyšším úrokem. Obvykle u nich není nastaven ani splátkový kalendář. Většina poskytovatelů nebankovních půjček do výplaty na ruku počítá s tím, že celý dluh splatíte najednou. Doba splatnosti se pohybuje většinou v rozmezí několika dnů až týdnů.

Potřebujete-li pořídit nové vybavení domácnosti, sáhnete nejspíše po nebankovním spotřebitelském úvěru, který je určen pro domácnosti postižené nenadálou událostí, kterou jejich rozpočet neutáhne. Dobu splatnosti i výši splátek si lze obvykle individuálně nastavit.

1.12.2020

=

Nebankovní půjčka bez registru a doložení příjmu? Samozřejmě

Nebankovní půjčky jsou alternativou ke klasickému spotřebitelskému úvěru poskytovanému bankou v případě, kdy žadatel není schopen doložit své příjmy anebo již má záznam v registru dlužníků. K tomu není složité dospět. Stačí jediná pozdě zaplacená faktura za elektřinu.

Nebankovní poskytovatelé půjček a úvěrů jsou od roku 2017 vázání stejnými zákony jako banky. Podmínkou jejich činnosti je tedy získání licence od ČNB a dodržování poměrně přísných pravidel spojených například s maximální výší sankcí za pozdní splácení a podobně. Nebankovní společnosti poskytující úvěry tak lze považovat za plnohodnotné náhrady bank, které mají stále pro některé zájemce o úvěr pravidla nastavena příliš přísně.

Nebankovní půjčky jsou velice flexibilní a poměrně snadno dostupné. Získat díky nim můžete jak relativně malé finanční částky, tzv. půjčky do výplaty, tak i vyšší finanční sumy, které vám například pomohou zafinancovat pořízení vybavení do domácnosti. Předností nebankovních půjček je možnost jejich vyřízení z tepla domova, tedy online. Stačí pouze minimální počítačová gramotnost v podobě schopnosti vyplnit a odeslat formulář se žádostí o půjčku.

Nebankovní úvěry jsou samozřejmě o něco dražší než ty bankovní. Dáte-li si ale práci a budete-li opravdu poctivě hledat, můžete narazit na výhodné nabídky první půjčky zdarma. Ty obvykle nabízejí zavedení poskytovatelé nebankovních úvěrů jako možnost, jak si proklepnout schopnost splácet u svých nových klient. První půjčka zdarma znamená, že za půjčené peníze nezaplatíte ani úroky, ani žádné další poplatky. To se může hodit v případě, kdy víte, že vám do několika dní přijdou peníze, ale aktuálně je nemáte a urgentně potřebujete.

Rychlé online půjčky jsou obvykle krátkodobé. Splatit je potřeba je do několika dní. Nejčastěji se doba splatnosti pohybuje okolo 30 dní. Ve většině případů jde o půjčky bez ručitele, protože se jedná o opravdu nízké finanční částky. Není potřeba dokládat ani své příjmy anebo stačí pouze předložit poslední výplatní pásku.

8.9.2020

Nebankovní půjčka může být pro někoho strašákem

Obavy ale nejsou na místě. Vyberete-li si jejího poskytovatele opravdu dobře, získáte podmínky srovnatelné s těmi, které může nabídnout klasická půjčka od banky, a navíc se vám otevřou dveře ve flexibilitě splácení a dalších možnostech, jež vám v bance nenabídnou.

Nebankovní půjčka je alternativou pro všechny, kteří o klasickou bankovní půjčku nechtějí nebo nemohou zažádat. O její sjednání mají obvykle zájem lidé, kteří potřebují v krátké době získat středně velký obnos finančních prostředků v řádu desetitisíců korun a nechtějí podstupovat všechny nezbytné procesy v bance. Nebankovní půjčku si totiž jednoduše sjednáte i online a dokonce i v případě, kdy již máte záznam v některém z rejstříků dlužníků.

Nikdo se vás nebude ptát, na co chcete půjčit, nebude po vás chtít zástavu ani ručitele. Jednoduše dostanete prostředky a jejich splácení je již na vás. V případě, že nebudete schopni svým závazkům v podobě splátek dostát, je možné si u většiny poskytovatelů nebankovních půjček dojednat odklad splátek. Možný je i opačný případ, kdy se vám naopak dostane prostředků navíc, a vy si budete chtít splácení půjčky zrychlit. Vše je možné, stačí jen vybrat vhodného poskytovatele.

Při sjednávání nebankovní půjčky se rozhodně vyplatí porovnat několik nabídek a číst i podmínky, které jsou psány drobným písmem. Obvykle jsou právě v nich uvedeny ty nejdůležitější údaje, například hodnotu RPSN tedy roční procentuální sazby nákladů na půjčku. To jinými slovy znamená celkové náklady, které zaplatíte za to, že vám nebankovní poskytovatel prostředky půjčí.

Mezi přednosti nebankovní půjčky patří kromě jednoduchosti podání žádosti, jež je obvykle řešena online, také rychlost. O tom, zda vám bylo vyplacení požadovaných prostředků schváleno, se dozvíte obvykle do několika minut. Výplatu si poté můžete zvolit buď v hotovosti, nebo převodem na účet.

31.7.2020

S nebankovní půjčkou se váš život opět dostane do normálu

Potřebujete-li úvěr na rozjezd vašeho podnikání, opravu porouchaného automobilu nebo koupi nového bydlení a banka vám nechce půjčit, protože jste na mateřské dovolené, v důchodu anebo dokonce ještě studujete, vyzkoušejte nebankovní půjčku. Jejich pověst sice v minulosti dost utrpěla, ale poté, co v roce 2016 vstoupila v platnost novela zákona o spotřebitelských úvěrech, která všem nebankovním subjektům nadiktovala nutnost získání licence od ČNB, situace se v mnohém zlepšila.

Nyní si každý, kdo si sjednává nebankovní půjčku, může být jist, že podmínky pro její získání jsou férové a nemusí se tedy obávat nepředvídatelných situací. I v případě nebankovní půjčky ale platí, že vždy je lepší srovnávat a z nabídky trhu si vybrat tu s nejnižším RPSN. Tak zvaná Roční procentuelní sazba nákladů informuje o celkové ceně půjčky v procentech z její celkové částky. Díky tomuto ukazateli si tak jednoduše můžete spočítat, kolik za půjčku zaplatíte navíc.

Mezi výhody nebankovních půjček patří především jejich rychlost. Obvykle se dozvíte do několika minut, jestli dostanete požadovanou sumu. Zašlete-li sken nebo fotografii svých dokladů obratem a zvolíte-li výplatu v hotovosti, můžete mít své peníze k dispozici prakticky ihned. Vybrat si můžete ale také zaslání prostředků bankovním převodem. V tom případě ale musíte počítat se zdržením v důsledku mezibankovní komunikace.

Získejte s nebankovní půjčkou jistotu, že i v době, kdy přijdete o zaměstnání, nebo se vám stane nepříjemný úraz, nezůstanete bez prostředků a bude o vás postaráno. Nebankovní půjčky jsou tu právě pro tyto situace a vzhledem k tomu, že zájemci o ně obvykle potřebují nižší finanční sumy, jejich splacení nebývá velkým problémem. Po překlenutí nepříjemného období tak poskytovateli půjčku splatíte a máte opět čistý štít.

12.7.2020

Nebankovní půjčkou vyřešíte nedostatek finančních prostředků před výplatou

Nebankovní půjčka vyřeší vaše problémy s nedostatkem finančních prostředků.

Novela Zákona o spotřebitelském úvěru z roku 2016 zpřísnila podmínky pro poskytování nebankovních půjček

Poskytovatelé nebankovních půjček neměli historicky mezi zájemci o půjčení finančních prostředků příliš dobrou pověst. Tuto situaci poměrně zásadně změnila novela Zákona o spotřebitelském úvěru z roku 2016, která výrazným způsobem zpřísnila podmínky pro poskytování nebankovních půjček a zároveň nařídila povinnost všem bankovním i nebankovním poskytovatelům úvěrů získat pro provozování své činnosti licenci od České národní banky. Tato instituce kromě provádění dohledu a regulace trhu s půjčkami také vede veřejně přístupný registr všech poskytovatelů půjček. Proto si již v současné době může každý žadatel o nebankovní půjčku být jist, že společnost, která mu půjčku zprostředkuje, s ním jedná férově.

I nebankovní poskytovatelé prověřují své klienty

Na jejich minulost se ale dívají méně přísným pohledem než banky. Nebankovní půjčku tak může získat i žadatel, který má již záznam v rejstříku dlužníků nebo nemá trvalý příjem. Tato forma získávání prostředků je tak ideální pro studenty, důchodce, ale i matky samoživitelky. Využít ji mohou také živnostníci, na které se v bance obvykle dívají skrz prsty.

Jak porovnat různé nebankovní půjčky?

Při vybírání vhodné nebankovní půjčky se nenechte nalákat na nízký úrok, ale řiďte se hodnotou RPSN (Roční procentní sazba nákladů). Podle té také porovnávejte dvě půjčky, mezi nimiž se rozhodujete. Tento ukazatel totiž zahrnuje jak úrok, tak i veškeré poplatky a náklady spojené se zřízením půjčky. Díky němu tak velice rychle zjistíte, kolik za půjčku zaplatíte. Platí, že čím nižší je sazba RPSN, tím levnější je půjčka. Sazba RPSN je jednou z možností ochrany spotřebitele, proto si ji předtím, než uzavřete novou půjčku, dobře prověřte.

Pro koho je nebankovní půjčka vhodná?

Možnost půjčit si prostředky od nebankovní instituce ocení všichni, kteří potřebují půjčit nižší částky peněz na kratší dobu a nechtějí se vázat u banky. V úvahu připadá dokonce i možnost odložení splátek v případě, že nebudete schopni svým závazkům dostát. Nebankovní půjčka je šancí navíc pro všechny nezaměstnané, zadlužené, důchodce, matky samoživitelky, studenty, ale i živnostníky, kteří potřebují překlenout období do příchodu prostředků a nemohou žádat o půjčku banku.

Úspěšný žadatel o nebankovní půjčku by měl splnit několik důležitých podmínek, kterými jsou:

  • Věk alespoň 18 let.
  • České občanství nebo alespoň povolení k trvalému pobytu na území České republiky.
  • Vlastní e-mailovou schránku a přístup k internetu.
  • Mobilní telefon, na který přijde potvrzovací SMS.
  • Bankovní účet pro vyplacení prostředků. Tato podmínka není úplně nutná, protože finance lze vyplatit i v hotovosti.

Za jak dlouhou dostanete svoje prostředky?

Ve srovnání s půjčkou od banky je schválení žádosti a celé vyřízení nebankovní půjčky výrazně rychlejší. Rychlé nebankovní půjčky jsou schvalovány dokonce v řádech několika minut. Tato doba se prodlužuje zejména o svátcích a víkendech. Stále se však dokáže vejít do maximálně několika hodin. Posouzení žádosti o úvěr bankou se naproti tomu může protáhnout i na několik dní, což v případě, že potřebujete prostředky opravdu rychle, může být problém.

Co když potřebuje peníze o víkendu?

Ani to nepředstavuje pro nebankovní půjčku problém. Poskytne vám prostředky prakticky kdykoliv. V průběhu víkendu ale nastává problém s tím, že banky nepracují, proto není možné dostat peníze na účet. Jestliže ale potřebujete prostředky opravdu ihned, můžete zvolit vyplacení v hotovosti a své prostředky dostat opravdu bleskově na ruku i o svátcích a víkendech.

Na co si chcete půjčit?

Tuto otázku vám možná položí v bance. My vás s ní zatěžovat nebudeme. Naše nebankovní půjčka je neúčelová, to znamená, že nás nezajímá, na co prostředky chcete, prostě vám je poskytneme. Půjčit si můžete jakoukoliv částku od 1.000 Kč až do 100.000 Kč a její splácení si můžete odložit až o 4 měsíce. Obvyklá doba splatnosti se u naší nebankovní půjčky pohybuje v rozmezí 12 a 84 měsíců. Jestliže se k vám ale dostanou náhodou prostředky, kterými můžete půjčku uhradit najednou, vyjdeme vám vstříc a umožníme vám váš závazek bez sankcí jednorázově splatit. Naše nebankovní půjčka je totiž mimořádně flexibilní produkt umožňující mnoha lidem žít život podle jejich představ.

Často kladené dotazy

Hodnocení našich spokojených klientů

Bezúčelová půjčka se splatností minimálně 12 měsíců, maximálně 84 měsíců s výběrem částek od 10.000 Kč do 100.000 Kč se splátkami od 350 Kč měsíčně. Kdykoli v průběhu splácení můžete půjčku doplatit celou a to bez jakýchkoli sankcí. Zaplatíte úroky jen za dobu, kdy jste půjčku čerpali. Můžete si odložit splátky až na 4 měsíce v případě pracovní neschopnosti, nebo finanční tísně. Od půjčky můžete odstoupit do 14 dnů bez udání důvodu.

Reprezentativní příklad: Výše úvěru 10 000 Kč, roční úroková sazba 14,88 %, RPSN 15,94 %, celkem zaplatíte 10 806 Kč. Jednotlivé po sobě jdoucí měsíční splátky: 957 Kč, 947 Kč, 937 Kč, 926 Kč, 916 Kč, 906 Kč, 895 Kč, 885 Kč, 875 Kč, 864 Kč, 854 Kč a 844 Kč. Splátky a částka, kterou celkem zaplatíte, jsou matematicky zaokrouhleny. Uvedené hodnoty platí za předpokladu čerpání celé výše úvěru okamžitě, bezhotovostně, v plné výši, při výše uvedené úrokové sazbě a bez poplatku, při poskytnutí revolvingového úvěru na období jednoho roku a splacení ve 12 měsíčních splátkách se stejnou výší jistiny. Maximální výše RPSN nepřesáhne 31,73%. Reprezentativní příklad od našeho partnera, společnosti Home Credit a.s. Nejedná se o návrh na uzavření smlouvy.

Důsledky nedodržení závazků. V případě prodlení nebo jiného neplnění povinností z úvěrové smlouvy je oprávnění po vás požadovat smluvní pokuty a jiné sankce vyplývající z úvěrových smluv a úvěrových podmínek jednotlivých poskytovatelů.

Potřebujete poradit?

Zanechte nám kontakt. My se vám do 24 hodin ozveme a zodpovíme vaše případné dotazy nebo pomůžeme s žádostí o půjčku.