Nebankovní půjčka

Nebankovní půjčka je skvělým řešením, jak získat rychle prostředky, které vám aktuálně chybí. Její předností je především nižší detailnost posuzování bonity klienta, díky níž na tento typ spotřebitelského úvěru dosáhne větší množství žadatelů než v případě půjčky bankovní, ale i vysoká variabilita a možnost přizpůsobení na míru každému žadateli. Chcete zjistit, kolik budete moci s naší nebankovní půjčkou získat najednou financí? Vyplňte nezávazný formulář a vydejte se s námi na cestu objevování vaší finanční rezervy.

Žádost o půjčku online
Chci si půjčit:
1,000 Kč
100,000 Kč
ruka
ruka
ruka
ruka
ruka
ruka
ruka
ruka
ruka
ruka
ruka

Jak Turbocredit funguje?

Nebankovní půjčka

8.9.2020

 

Nebankovní půjčka může být pro někoho strašákem

 

Obavy ale nejsou na místě. Vyberete-li si jejího poskytovatele opravdu dobře, získáte podmínky srovnatelné s těmi, které může nabídnout klasická půjčka od banky, a navíc se vám otevřou dveře ve flexibilitě splácení a dalších možnostech, jež vám v bance nenabídnou.

Nebankovní půjčka je alternativou pro všechny, kteří o klasickou bankovní půjčku nechtějí nebo nemohou zažádat. O její sjednání mají obvykle zájem lidé, kteří potřebují v krátké době získat středně velký obnos finančních prostředků v řádu desetitisíců korun a nechtějí podstupovat všechny nezbytné procesy v bance. Nebankovní půjčku si totiž jednoduše sjednáte i online a dokonce i v případě, kdy již máte záznam v některém z rejstříků dlužníků.

 

Nikdo se vás nebude ptát, na co chcete půjčit, nebude po vás chtít zástavu ani ručitele. Jednoduše dostanete prostředky a jejich splácení je již na vás. V případě, že nebudete schopni svým závazkům v podobě splátek dostát, je možné si u většiny poskytovatelů nebankovních půjček dojednat odklad splátek. Možný je i opačný případ, kdy se vám naopak dostane prostředků navíc, a vy si budete chtít splácení půjčky zrychlit. Vše je možné, stačí jen vybrat vhodného poskytovatele.

Při sjednávání nebankovní půjčky se rozhodně vyplatí porovnat několik nabídek a číst i podmínky, které jsou psány drobným písmem. Obvykle jsou právě v nich uvedeny ty nejdůležitější údaje, například hodnotu RPSN tedy roční procentuální sazby nákladů na půjčku. To jinými slovy znamená celkové náklady, které zaplatíte za to, že vám nebankovní poskytovatel prostředky půjčí.

Mezi přednosti nebankovní půjčky patří kromě jednoduchosti podání žádosti, jež je obvykle řešena online, také rychlost. O tom, zda vám bylo vyplacení požadovaných prostředků schváleno, se dozvíte obvykle do několika minut. Výplatu si poté můžete zvolit buď v hotovosti, nebo převodem na účet.

 

31.7.2020

 

S nebankovní půjčkou se váš život opět dostane do normálu

 

Potřebujete-li úvěr na rozjezd vašeho podnikání, opravu porouchaného automobilu nebo koupi nového bydlení a banka vám nechce půjčit, protože jste na mateřské dovolené, v důchodu anebo dokonce ještě studujete, vyzkoušejte nebankovní půjčku. Jejich pověst sice v minulosti dost utrpěla, ale poté, co v roce 2016 vstoupila v platnost novela zákona o spotřebitelských úvěrech, která všem nebankovním subjektům nadiktovala nutnost získání licence od ČNB, situace se v mnohém zlepšila.

 

Nyní si každý, kdo si sjednává nebankovní půjčku, může být jist, že podmínky pro její získání jsou férové a nemusí se tedy obávat nepředvídatelných situací. I v případě nebankovní půjčky ale platí, že vždy je lepší srovnávat a z nabídky trhu si vybrat tu s nejnižším RPSN. Tak zvaná Roční procentuelní sazba nákladů informuje o celkové ceně půjčky v procentech z její celkové částky. Díky tomuto ukazateli si tak jednoduše můžete spočítat, kolik za půjčku zaplatíte navíc.

 

Mezi výhody nebankovních půjček patří především jejich rychlost. Obvykle se dozvíte do několika minut, jestli dostanete požadovanou sumu. Zašlete-li sken nebo fotografii svých dokladů obratem a zvolíte-li výplatu v hotovosti, můžete mít své peníze k dispozici prakticky ihned. Vybrat si můžete ale také zaslání prostředků bankovním převodem. V tom případě ale musíte počítat se zdržením v důsledku mezibankovní komunikace.

 

Získejte s nebankovní půjčkou jistotu, že i v době, kdy přijdete o zaměstnání, nebo se vám stane nepříjemný úraz, nezůstanete bez prostředků a bude o vás postaráno. Nebankovní půjčky jsou tu právě pro tyto situace a vzhledem k tomu, že zájemci o ně obvykle potřebují nižší finanční sumy, jejich splacení nebývá velkým problémem. Po překlenutí nepříjemného období tak poskytovateli půjčku splatíte a máte opět čistý štít.

 

12.7.2020

Nebankovní půjčkou vyřešíte nedostatek finančních prostředků před výplatou

 

Nebankovní půjčka vyřeší vaše problémy s nedostatkem finančních prostředků.

Novela Zákona o spotřebitelském úvěru z roku 2016 zpřísnila podmínky pro poskytování nebankovních půjček

 

Poskytovatelé nebankovních půjček neměli historicky mezi zájemci o půjčení finančních prostředků příliš dobrou pověst. Tuto situaci poměrně zásadně změnila novela Zákona o spotřebitelském úvěru z roku 2016, která výrazným způsobem zpřísnila podmínky pro poskytování nebankovních půjček a zároveň nařídila povinnost všem bankovním i nebankovním poskytovatelům úvěrů získat pro provozování své činnosti licenci od České národní banky. Tato instituce kromě provádění dohledu a regulace trhu s půjčkami také vede veřejně přístupný registr všech poskytovatelů půjček. Proto si již v současné době může každý žadatel o nebankovní půjčku být jist, že společnost, která mu půjčku zprostředkuje, s ním jedná férově.

 

I nebankovní poskytovatelé prověřují své klienty

 

Na jejich minulost se ale dívají méně přísným pohledem než banky. Nebankovní půjčku tak může získat i žadatel, který má již záznam v rejstříku dlužníků nebo nemá trvalý příjem. Tato forma získávání prostředků je tak ideální pro studenty, důchodce, ale i matky samoživitelky. Využít ji mohou také živnostníci, na které se v bance obvykle dívají skrz prsty.

 

Jak porovnat různé nebankovní půjčky?

 

Při vybírání vhodné nebankovní půjčky se nenechte nalákat na nízký úrok, ale řiďte se hodnotou RPSN (Roční procentní sazba nákladů).  Podle té také porovnávejte dvě půjčky, mezi nimiž se rozhodujete. Tento ukazatel totiž zahrnuje jak úrok, tak i veškeré poplatky a náklady spojené se zřízením půjčky. Díky němu tak velice rychle zjistíte, kolik za půjčku zaplatíte. Platí, že čím nižší je sazba RPSN, tím levnější je půjčka. Sazba RPSN je jednou z možností ochrany spotřebitele, proto si ji předtím, než uzavřete novou půjčku, dobře prověřte.

 

 

Pro koho je nebankovní půjčka vhodná?

 

Možnost půjčit si prostředky od nebankovní instituce ocení všichni, kteří potřebují půjčit nižší částky peněz na kratší dobu a nechtějí se vázat u banky. V úvahu připadá dokonce i možnost odložení splátek v případě, že nebudete schopni svým závazkům dostát. Nebankovní půjčka je šancí navíc pro všechny nezaměstnané, zadlužené, důchodce, matky samoživitelky, studenty, ale i živnostníky, kteří potřebují překlenout období do příchodu prostředků a nemohou žádat o půjčku banku.

 

Úspěšný žadatel o nebankovní půjčku by měl splnit několik důležitých podmínek, kterými jsou:

 

  • Věk alespoň 18 let.
  • České občanství nebo alespoň povolení k trvalému pobytu na území České republiky.
  • Vlastní e-mailovou schránku a přístup k internetu.
  • Mobilní telefon, na který přijde potvrzovací SMS.
  • Bankovní účet pro vyplacení prostředků. Tato podmínka není úplně nutná, protože finance lze vyplatit i v hotovosti.
  •  

 

Za jak dlouhou dostanete svoje prostředky?

Ve srovnání s půjčkou od banky je schválení žádosti a celé vyřízení nebankovní půjčky výrazně rychlejší. Rychlé nebankovní půjčky jsou schvalovány dokonce v řádech několika minut. Tato doba se prodlužuje zejména o svátcích a víkendech. Stále se však dokáže vejít do maximálně několika hodin. Posouzení žádosti o úvěr bankou se naproti tomu může protáhnout i na několik dní, což v případě, že potřebujete prostředky opravdu rychle, může být problém.

 

Co když potřebuje peníze o víkendu?

Ani to nepředstavuje pro nebankovní půjčku problém. Poskytne vám prostředky prakticky kdykoliv. V průběhu víkendu ale nastává problém s tím, že banky nepracují, proto není možné dostat peníze na účet. Jestliže ale potřebujete prostředky opravdu ihned, můžete zvolit vyplacení v hotovosti a své prostředky dostat opravdu bleskově na ruku i o svátcích a víkendech.

 

Na co si chcete půjčit?

Tuto otázku vám možná položí v bance. My vás s ní zatěžovat nebudeme. Naše nebankovní půjčka je neúčelová, to znamená, že nás nezajímá, na co prostředky chcete, prostě vám je poskytneme. Půjčit si můžete jakoukoliv částku od 1.000 Kč až do 100.000 Kč a její splácení si můžete odložit až o 4 měsíce. Obvyklá doba splatnosti se u naší nebankovní půjčky pohybuje v rozmezí 12 a 84 měsíců. Jestliže se k vám ale dostanou náhodou prostředky, kterými můžete půjčku uhradit najednou, vyjdeme vám vstříc a umožníme vám váš závazek bez sankcí jednorázově splatit. Naše nebankovní půjčka je totiž mimořádně flexibilní produkt umožňující mnoha lidem žít život podle jejich představ.

Často kladené dotazy

Hodnocení našich spokojených klientů

Bezúčelová půjčka se splatností minimálně 12 měsíců, maximálně 84 měsíců s výběrem částek od 10.000 Kč do 100.000 Kč se splátkami od 198 Kč měsíčně. Kdykoli v průběhu splácení můžete půjčku doplatit celou a to bez jakýchkoli sankcí. Zaplatíte úroky jen za dobu, kdy jste půjčku čerpali. Můžete si odložit splátky až na 4 měsíce v případě pracovní neschopnosti, nebo finanční tísně. Od půjčky můžete odstoupit do 14 dnů bez udání důvodu.

Reprezentativní příklad: Půjčka ve výši 20 000 Kč se splatností 60 měsíců: RPSN 13%, úroková sazba 12,26%, měsíční splátka 479 Kč, celkem zaplatíte 28 740 Kč. ( RPSN = roční procentní sazba nákladů - procetuální údaj, který v sobě zahrnuje naprosto veškeré možné poplatky. více info např. zde ) p.a ( p.a. = Per annum - znamená "za rok" ), Mininální RPSN 9,90%, maximální RPSN 18,85%. Nejedná se o návrh na uzavření smlouvy.

V případě, že se ocitnete v prodlení se splácením jakékoliv Splátky nebo její části, je možné oprávnění Vám účtovat smluvní pokutu ve výši 0,1 % z aktuální výše dlužné Splátky za každý den, který následuje po dni, kdy se Zákazník ocitl v prodlení se splacením Splátky nebo její části, a to až do 30. dne trvajícího prodlení. Přesahuje-li doba Vašeho prodlení s úhradou Splátky nebo její části 30 dnů, ne však více než 60 dnů, je možné oprávnění Vám účtovat smluvní pokutu ve výši 0,1 % z aktuální výše dlužné Splátky za každý den následující po 30. dni do 60. dne trvajícího prodlení. Tyto informace mají pouze informativní charakter, výsledná skutečnost se řídí ustanovením § 122 odst. 2 věty první zákona o spotřebitelském úvěru.

Potřebujete poradit?

Zanechte nám kontakt. My se vám do 24 hodin ozveme a zodpovíme vaše případné dotazy nebo pomůžeme s žádostí o půjčku.